Okolie

V okolí sa nachádza zámok, ZOO, kúpele s termálnym prameňom s možnosťou rôznych welness procedúr. Neprehliadnite ani skvelú možnosť vyhliadkových letov z blízkeho letiska ,ak ste odvážny môžete skúsiť tandemový zoskok z lietadla. Ďalej jazda na koni,Osada Dallas. alebo hipocentrum Mačov.

Amfiteáter sokoliarov

Ponúka cez letnú sezónu ohňovú šou. Prezentujú rôzne vystúpenia, ohnivú show, výcvik dravcov. Sokoliarske vystúpenia s dravcami robia dvaja sokoliari zo 4-mi dravcami. V programe vám predstavia lety Myšiaka, Plamienky driemavej, Výra skalného a Orla skalného. Show prebieha dobových kostýmoch z Veľkej Moravy s historickou hudbou. Po vystúpení si môžu hostia zobrať dravca na svoju ruku a spraviť si fotku na pamiatku.

Kúpalisko Čajka

Termálne kúpalisko Čajka leží v srdci kúpeľného mestečka Bojnice s prekrásnou scenériou Bojnického zámku. Pre návštevníkov ponúka aj novovybudované nerezové bazény s množstvom zaujímavých atrakcií. Nájdete u nás plavecký 50m/1,8 m, rekreačný bazén plný atrakcií a divokou riekou, 3 detské bazény pre najmenších, dva tobogány a dve vodné šmýkaly. Stravovanie zabezpečujú bufety s rýchlym občerstvením.

Muzeum praveku Bojnice_01

Múzeum praveku – Prepoštská jaskyňa

Bojnice sú považované za klenot pravekých dejín, najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na území Slovenska. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život: aké kamenné nástroje si dokázali vyrobiť, čo jedli, aké lovili zvieratá, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu, aby prežili… Každý rok pripravuje Múzeum praveku pre milovníkov dávnej histórie zaujímavý program (veľkonočné tvorivé dielne pre deti, nočné prehliadky za svetla horiacich fakieľ, vzdelávací program pre školy s atraktívnou súťažou…). Všetky informácie o múzeu nájdete na www.muzeumpraveku.sk. Vitajte v praveku – v dobe, kedy sa každý deň tvrdo zápasilo o holý život…

1388752828-35.2.www.ask.sk

Bojnické kúpele

Kúpele na Slovensku sú skutočne hojne zastúpené. Niektoré z nich padajú pri svojich známejších konkurentoch do úzadia. Platí to aj o Bojniciach, i keď tie sú výnimočné najmä svojou dávnovekou klientelou. Už na začiatku predošlého tisícročia sa objavila prvá písomná zmienka o termálnych prameňoch v tejto oblasti. Neskôr sa stali obľúbeným miestom pre oddych tej najdôležitejšej šľachty. V obklopení krásnou scenériou si tu môžete liečiť ochorenia pohybového ústrojenstva a nervové a ženské problémy.

Bojnický zámok

Kde inde by sme mohli začať naše putovanie, ako v jednej z najväčších dominánt našej krajiny. Impozantnosť a nádheru tejto pamiatky nám závidia aj v zahraničí. Legendami opradený Bojnický zámok vás priláka krásnym parkom, romantickou kaplnkou, tajomným sarkofágom, malou jaskyňou, ale najmä množstvom zachovalých exponátov. Svojich návštevníkov pravidelne láka rôznymi podujatiami, ktoré sprijemnujú skúmanie nádherných priestorov. Za zmienku istotne stojí aj chránená lipa kráľa Mateja, ktorá sa stala symbolom Bojníc. Dobré meno im robia aj historickí sokoliari a šermiari , ktorých často vídať v okolí zámku.

 

25_3Bojnická ZOO

Aby ste navštívili ďalšiu významnú časť Bojníc, nájdete ju bez toho, aby ste museli opäť nasadnúť do auta. Miestna zoologická záhrada je mimoriadne významná i kvôli tomu, že je prvou na Slovensku vôbec. Funguje od roku 1955 a odvtedy sa úspešne rozrastá. Medzi najobľúbenejšie zvieratká patria medvede a opice. Nájdete tu aj exotické slony alebo antilopy, pre deti je pripravený kútik, kde sa môžu zvieratiek aj dotknúť, pohladkať ich a pozorovať úplne zblízka. Časť venovaná plazom a pavúkom poteší skôr adrenalínovejších návštevníkov. Obľúbeným miestom je aj vyhliadka, z ktorej si môžete spraviť skvelé fotografie zámku.

Banský skanzen, Cigeľ

Ak sa chcete aspoň čiastočne vcítiť do kože tunajších obyvateľov, nesmiete obísť skanzen v dnes už nefunkčnej bani Cigeľ. Pokojne môžete so sebou zobrať aj deti, pre ktoré bude najväčším zážitkom jazda banským vláčikom. Hneď potom sa prejdete po miestach hlboko pod zemou, fotografická expozícia vám priblíži nielen históriu tohto povolania, ale vás aj zoznámi so všetkým, čo sa v tomto regióne ťaží.

 

25673466Vodný svet, Sebedražie

Rekreačná oblasť neďaleko Prievidze je svetlým príkladom toho, ako priniesť niečo zaujímavé, čo priláka zvedavých návštevníkov. Poďme pekne po poriadku. Hneď po príchode sa môžete ubytovať v indiánskych stanoch. Keď sa rozhliadnete po krásnom okolí, môžete zájsť priamo k jazeru a okrem leňošenia si aj uloviť niečo dobré na večeru. Rybku si potom môžete opiecť v historickom megalitickom ohnisku. Ak by vám aj tak škvŕkalo v bruchu, najesť sa môžete priamo na lodi Jacka Sparrowa. A zatiaľ čo si deti zájdu na ihrisko, vy si môžete zahrať minigolf.Dospelí si môžu skúsiť skutočný golf s 18 jamkami.